Що ми можемо знати про сучасні холодильники? Особливо, коли вони з кожним днем стають все більш і більш сучасними. Але питання стоїть не в цьому – як обрати холодильник вірно, на що дивитися? Так поради від Майстер-Львів допоможуть вам в цьому, оскільки тільки професійні майстри знають, на що треба звертати увагу.
Розмір та об’їм агрегату

Якщо говорити про вибір холодильнику – перше, варто приймати до уваги його розміри. І перше, на що варто звернути увагу – розмір агрегату.
- Маленький холодильник. Його висота не перевищує 1 метр, чи 1.5, при його ширині – в 58-60 см, що дозволить розмістити його в невеличкому офісі чи квартирі.
- Міні – бари – вони в висоту можуть достигати 1-1.5 метрів, при ширині до 60 см. – в такій моделі варто зберігати напої, а також фрукти.
- Стандартні. Висота таких може бути 1.7 – 1.85, при ширині 60 см – це самі най поширені моделі холодильників, котрі добре встануть на маленьких/середніх кухнях.
- Європейського розміру – висота холодильника може бути 1.85 – 2 метра, а сама ширина – вона може бути порядку 60 – 80 см.
Кількість камер та їх положення
- З однією камерою. Тут агрегат має лише одну, холодильну камеру, тому вони самі дешеві й доступні для багатьох невеличких сімей. Представлені моделі варто регулярно розморожувати, оскільки стінок часто покриваються кіркою льоду.
- З двома камерами – тут вже в самому агрегаті є холодильна та морозильна камери. Такі також часто можна зустріти в торгівельних точках та на сучасних кухнях.
- З трьома камерами – такі моделі мають як морозильну, так і холодильну камери, а також окрему зону свіжості. Це буде оптимальне рішення для великої родини.
- Многокамерні агрегати. Такі холодильники мають 4-5 камер, й можуть мати в своїй будові навіть камеру для вина, дві зоні свіжості – суху та вологу. Данні моделі встановлюють на професійних кухнях.
Також при виборі холодильного устаткування – треба звертати увагу на те, як саме розташовані камери у вибраної вами моделі. Якщо сам холодильник має одинакові параметри – морозильна камера може розміщатися по різному.
- Морозилка може розміщатися в нижній частині агрегату – це такий собі варіант комбі, коли сам об’їм морозилки може доходити до 300 літрів. Й така морозилка може мати в собі від 2 и до 4 висувного типу ящиками.
- У верхній частині – це такі собі моделі ТОП, коли сам об’їм морозильної камери може достигати до 200 літрів.
- Так в моделях Side-by-Side морозильна камера може бути розміщена збоку, при цьому, її об’їм вражає – такі камери можуть доходити до 500 літрів.
Не варто при виборі холодильника ігнорувати й такий важливий параметр як тип розморожування – в сучасних системах вона може бути декількох видів.
- Перша, сама проста та розповсюджена – крапельна. Так в процесі роботи компресора на задній стінці самого агрегату будуть «наростати» льодинки. Коли компресор припиняє свою роботу – вони будуть танути та водою стікати в відведений піддон. Уже звідти залишок вологи буде випаровуватись.
- Система розмороження No Frost – вона в процесі роботи сси теми не буде допускати наростанню на стінках інею, льоду, тому що вбудованого типу вентилятори будуть рівномірно розподіляти холодні потоки повітря по камерам. Також в деяких моделях холодильника е вбудовані зони свіжості – тут показники вологості достигають 90%, що дозволить зберігати продукти свіжими до 1.5 рази довше.
- Також є в деяких холодильниках й система розморожування Full no Frost – на відміну від попередньої, вона має роздільну систему відтавання самого випарника. Сам же принцип роботи такій же, як и у попередньої.
Типи компресорів
Також важливим моментом при виборі холодильника є тип компресора, а саме – одного з декількох видів.
- Лінійні типи компресорів. В даному випадку сама система буде охолоджувати повітря в камерах до заданих температурних показників, після, виключатися. Такі компресори працюють безшумно, не дають шуму й вібрації.
- Інверторні компресори – такі будуть працювати без зупинки. Але в такому випадку варто зробити одне уточнення – такі компресори не будуть зупиняти роботу, але лише знижають потужність.
Клас споживання електрики та показники рівня шуму

Це також важливі при виборі в квартиру чи дім холодильника – в залежності від того, скільки електрики споживає агрегат, його умовно ділять на класи. Й в відповідності до цього, важливо розуміти наступне:
- А – дуже економічні моделі;
- В та С – це економічні моделі, й так по наростаючій.
Важливо зауважити, що можливо зустріти й моделі, де йде маркування A+, A++, A+++ - це дуже й дуже економічні холодильники. Й навіть при не передбаченому відключенні електрики – такі моделі можуть зберігати в камерах холод ще від 9 й до 24 годин, а в деяких – ці показники можуть достигати й до 1 000 годин.
В відношенні такого питання, як реклама, особливо в питанні рівня шуму в холодильнику – не варто розраховувати на неї. Згідно встановленого технологічному стандарту – рівень шуму працюючого агрегату не має бути більше 45дБ.
Додаткові можливості
Хоча принцип роботи побутового холодильника, з моменту його винаходу, суттєво не змінився – нові винаходи дозволяють зробити його витвором технологічного мистецтва. При виборі тієї чи іншої моделі – варто звернути увагу на такі додаткові функції.
- режим супер - охолоджування – відмінна функція, якщо треба літом заморозити велику кількість продуктів, а охолоджує вона до рівня – плюс 2° C;
- супер – замороження – функція в своєму принципі не особливо відрізняються від попередньої, але показники температур, до котрих уморожуються продукти вже складають - 24.
- режим "Відпустка" – в даному випадку агрегат витрачає менше електрики, коли холодильником не користуються довгій проміжок часу.
Ось майже й все, що наші майстри вважали за потрібне донести до читачів. Тому якщо стоїть питання відбору – краще задати питання майстрам, а не покладатися на яскраву рекламу, та обіцянки продавців. Звертайтеся до нас й ми не тільки допоможемо вибрати дійсно якісну техніку, але й допоможемо транспортувати й розмістити її, в подальшому проводити гарантійне й післягарантійне обслуговування.