Якщо раптом ваша раніше безвідмовна пральна машина почала гудіти, не набирає води і не запускається цикл прання – це викликає тривогу у багатьох господарок. Адже так зручно користуватись машиною. Але чому не надходить вода в пральну машину – майстри компанії Майстер-Львів розкажуть про таку проблему, які можуть спровокувати це і що робити.
Що робити, якщо пральна машина не набирає води
Якщо не надходить вода у пральну машину – не варто панікувати, і варто відразу приступати до початкового огляду, попередньо відключивши техніку від електромережі. Здебільшого сучасні пральні машини при виникненні такої проблеми видають на електронному дисплеї відповідний код помилки, що вже спрощує діагностику та подальший ремонт.
Але як кажуть наші майстри, нерідко причина того, що вода не надходить у пральну машину полягає в тому, що цієї самої води немає у водопроводі або натиск занадто малий, і вона якщо і надходить, то занадто і занадто повільно. Також варто зазначити, що, якщо не заливається вода в пральну машину, причину варто пошукати в тому, що перекритий кран подачі води у водопроводі або має засмічення, перегин шланга води.
І при проведенні початкового огляду – можна встановити ці проблеми та усунути. Дещо рідше машинка може потребувати очищення фільтра. Про це поговоримо далі більш детально, розглянувши найпоширеніші причини того, що машина не набирає воду.
Чищення фільтра
Якщо пральна машина не набирає воду або сама вода надходить у бак повільно - варто в першу чергу перевірити загальний стан фільтра. Засмічення фільтра на практиці наших майстрів – найпоширеніша з причин, через які вода не надходить у бак, або надходить, але занадто повільно. Вирішити проблему можна просто - достатньо очистити або замінити на новий сам фільтр. Плюс до всього важливо проводити регулярний огляд та проводити очищення системи.
У пральні є два види фільтра – вхідний, що стоїть перед впускним клапаном, а також дренажний/зливний. Вхідний фільтр розташований вгорі, в місці з'єднання шланга подачі води в машину, і для його очищення - перекривають воду, відкручують сам шланг і витягують деталь, що нагадує півколо. Це і є фільтр, його варто очистити від можливого скупчення бруду та іржі, які є у воді, і забивають настільки, що вона нормально не подається. Очистити фільтр можна за допомогою м'якої зубної щітки, особливо важко - варто застосувати соду і оцет або ж купити новий.
Якщо говорити про дренажний фільтр - він дозволить захистити сам зливний насос від сміття, бруду, що потрапляє всередину бака разом із завантаженою білизною. Якщо утворився сильний засмічення, що перешкоджає зливу води, це може призвести до поломки самої помпи в машині. Розташований цей фільтр у самому низу машини, праворуч на передній панелі і у разі його засмічення – вода не йтиме з бака. Якщо при очищенні фільтра будуть виявлені тріщини, інші пошкодження - його варто замінити на новий. Важливо пам'ятати, що своєчасний та правильний догляд за пральною машиною, зокрема, очищення фільтра – запорука її довгої та справної служби.
Якщо говорити про те, як часто варто чистити фільтри – однозначної відповіді наші майстри не можуть дати. Тут багато визначено рядом факторів, наприклад, як часто людина користується пральною машиною, який стан води, який відсоток домішки в ній, які речі стирають у пральній машині і навіть те, як часто проводять огляд і профілактику техніки.
Основні причини того, що пральна машина не заливає воду
Якщо причини усунуті, такі як засмічення фільтрів, але вода і далі не набирається в бак, або ж набирається, але дуже і дуже довго - наші майстри виділили ряд основних причин, поломки, при яких має місце ця проблема.
- Не спрацьовує клапан подачі води. І тут уже сам сигнал з вузла, що управляє, подається, але просто не йде подальша спрацювання клапана. Як варіант, просто перегорів електронний клапан, відповідно вода не надходитиме в бак, тому майстер проводить його заміну на новий.
- Не спрацьовує керуючий модуль або сам програматор у механічній машині. Тут уже ситуація йде навпаки – клапан працює справно, а ось сам сигнал із модуля про те, що треба набирати воду, просто не подається. Як можна вирішити таку проблему - майстер проведе перепрошивку самого модуля, що управляє, або замінить його на новий.
- Датчик рівня води не працює. І винен у цьому сам пресостат, який не виконує свою пряму функцію, і не контролює в баку рівень води, необхідний для запуску прання. Його майстер замінить на новий.
- Не спрацьовує УБЛ – пристрій блокування люка. Якщо він не спрацьовує при зачиненні дверцят, то вода не подаватиметься в бак, і відповідно цикл прання не буде запущений. Здебільшого ця деталь підлягає заміні на нову, при серйозній поломці – нерідко треба міняти сам люк.
Це основні, але не єдині поломки, за яких вода не набирається в бак і прання не запускається. Тільки майстер може встановити причину поломки після проведення діагностики, а потім приступити до її усунення.
Поради від спеціалістів Майстер-Львів
Якщо говорити про поради від наших майстрів, то, наприклад, очистити фільтр або виправити зігнутий шланг може навіть жінка. Але в серйозніших поломках - не варто займатися самостійним ремонтом, а відключити машину від мережі і запросити майстра для діагностики та подальшого ремонту. Тільки майстер може точно визначити першопричину поломки та професійно усунути її, також порадивши користувачеві, яким порошком прати, як часто проводити регулярне обслуговування та чищення фільтрів, огляд всієї техніки.