Якщо ви зіткнулися з питанням – як запустити пральну машину, то відповідно цю процедуру самостійно ви ще не проводили. Але майстри компанії «Майстер-Львів» кажуть, що в цьому немає нічого складного. Якщо ви тільки купили нову техніку або машина вже давно стоїть у вас, але ви їй поки не користувалися - настав час розібратися в даному питанні.
Встановлення пральної машини
Якщо стоїть питання про те, як запустити пральну машину – вам спочатку треба розпакувати її, якщо вона нова, тільки з магазину. І просто видалити саму упаковку, далі просто відкрутити транспортувальні болти, які розташовані з заднього боку агрегату. Коли болти знімуться – на їх місці залишаться отвори, і вже спеціально до них, у комплекті до машини йдуть спеціальні втулки, заглушки, які вставляються в отворі.
Далі сама машина встановлюється на заздалегідь обране, відведене їй місце. Правильно, якщо це буде абсолютно рівне, без перепадів та нахилу місце, машина повинна стояти на твердій підлозі. Під саму машину не варто нічого підкладати, крім спеціального противібраційного килимка за умови, якщо це можна. Далі варто вирівняти по висоті самі ніжки машини – вони мають стояти рівно. Ніжки розташовуються з кожного краю машини, у нижній частині корпусу, і висота їх регулюється у вигляді викручування.
Підключення пральної машини
Після того, як вибрано місце і встановлено, роздруковано техніку, виставлено рівень ніжок машинки, вона обов'язково підключається до системи водопроводу, а також каналізації, та електрики.
Якщо ж нова пральна машина встановлюється на старе місце, де раніше стояла аналогічна техніка – це спрощує проведення всіх робіт з підключення. І все тому, що всі місця для підключення техніки вже організовані, тому не потрібно встановлювати додатково розподільні вузли, і так далі. Зокрема, в саму трубу холодної води вже встановлено самий необхідний отвір для подачі води в машинку з краном, також підготовлена і точка для зливу води в каналізацію. На старому місці вже підключено й електричний провід.
Якщо місце не підготовлене – доведеться витратити деякий час та доопрацювати. Так, зокрема, потрібно провести окрему для машинки розетку, оптимально обладнати також її та пристроєм ПЗВ – це дозволить убезпечити саму техніку від неприємних поломок, замикань, у разі, наприклад, перепаду електрики в мережі.
Сам злив зі прання можна без проблем вивести у ванну або раковину, за допомогою, наприклад, прикріпленої до машини спецдеталі. Остання нагадує такий собі гачок, і саме на нього варто закріпити зливну трубу, і отриманий шланг вже після вивести, направивши у ванну або раковину. Також для спеціального підключення прання можна використовувати спеціальний сифон, який можна купити в магазині – він дозволить підключити техніку безпосередньо до труби.
Якщо треба підключити техніку до труби з холодною водою – нерідко наші майстри роблять спеціальне врізання, монтують окремо отвір, призначений строго для прання. І обов'язково при проведенні підключення до води варто використовувати ще один окремий кран, за допомогою якого можна перекрити подачу води до техніки, не перекриваючи весь стояк подачі по будинку води.
Запуск прання
Якщо говорити про те, як увімкнути пральну машину на прання - тут все досить просто і легко. І на першому етапі варто завантажити білизною машину. Але й у цьому випадку є свої тонкощі та особливості. І перше правило - не варто завантажувати в машинку білизни більше, ніж це передбачає в інструкції сам виробник техніки. Сьогодні багато машин дозують воду, щоб заощадити. Якщо не дотримуватися норми завантаження білизни – це може призвести до поломки машинки, її швидкому зносу.
Коли білизна завантажена – варто закрити дверцята, причому важливо – до характерного клацання. Нерідко річ може потрапляти і в просвіт люка і дверцят не будуть зачинятися, відповідно цикл прання не буде запущений. І при цьому важливо пам'ятати – не варто докладати занадто багато зусиль, важливо виявити і після усунути саму перешкоду, тільки після щільно закрити люк. Далі варто додати миючий засіб, суворо дотримуючись обсягу дозування, вказаного самим виробником миючого засобу.
Якщо говорити про те, як увімкнути пральну машинку на прання – варто вибрати сам режим прання. Це багато в чому визначено маркою і моделлю прання, що мають масу різних режимів прання. Вибір режиму прання важливий – якщо він вибраний неправильно, то річ просто не буде віпрана, або як максимум просто зіпсована. Тут варто вибирати режим, відштовхуючись від типу тканини.
Після вибору циклу прання – варто встановити правильний температурний режим, зокрема, наприклад холодну воду при делікатному режимі прання, середні температурні режими при пранні кольорових речей, помірно брудних, гарячу воду при пранні кухонних рушників або постільної білизни, дуже брудних речей. Далі встановлюється час прання, як правило, кожна програма з певною температурою прання має вже виставлений час циклу. Час прання може варіювати від півгодини до кількох годин і одяг буде готовий до сушіння.
Запуск пральної машини. Достатньо закрити дверцята до характерного клацання, перевірити, чи надійно вони закриті і просто натиснути на кнопку або ж прокрутити спеціальну ручку. Тепер цикл прання запущений і стартував, після закінчення – вам залишається тільки відкрити дверцята, дістати білизну та розвісити її на просушування.
Поради від спеціалістів Майстер-Львів
У цьому відношенні наші майстри компанії Майстер-Львів дають кілька основних, але дієвих порад, які допоможуть не лише зробити прання якісним, а й продовжити термін служби техніки. Для автоматичних машин варто вибирати спеціальні миючі засоби - порошки або гелі, ніколи не використовувати при цьому порошки, призначені для ручного прання.
Також варто правильно вибирати режим прання. І якщо говорити про основні режими прання – наші майстри зазначають таке:
- Звичайний. При ньому барабан крутиться дуже і дуже швидко. Використовують при пранні дуже забруднених речей, за наявності великої кількості плям.
- Повільний. Оптимально підійде для прання білизни, тонких, делікатних тканин. Цикл не такий вже й агресивний, як звичайний, але дуже інтенсивний, щоби якісно випрати речі.
- Спеціальний. Швидкість прання підлаштовується під тип тканини, спеціальні або делікатні - режим дезінфекції або пари, віджиму або видалення бактерій з барабана і так далі.
Важливо в процесі прання встановити правильний температурний режим. Він може варіювати від 30 до 95 градусів, залежно від моделі та марки пральної машини. І в цьому відношенні неправильно обраний режим призведе до того, що бруд або відіпрати, або ж відіпрати, але річ буде зіпсована.
- Треба просто освіжити одяг – вибирайте режим температури в межах 30-40 градусів.
- Синтетика чудово відмивається при температурі в межах 40-69 градусів.
- Максимальний режим можна виставляти під час прання постільної білизни, банного приладдя.
Всі ці поради прості та зрозумілі, і саме вони допоможуть зробити білизну чистою, а машинка прослужить вам ще не один рік.
